Zachód słońca na plaży
Źródło: Obraz Dean Moriarty z Pixabay

Czy wypoczynek w Omanie podczas tegorocznej zimy jest możliwy?

7 Stycznia 2021

Polscy turyści uwielbiają wypoczynek w Omanie. Podczas tegorocznej zimy mają odbyć się loty do tego kraju. Przedstawiamy aktualne warunki wjazdu.

Obywatele Polski są upoważnieni do otrzymania bezpłatnej wizy, jeśli ich pobyt w Omanie nie jest dłuższy niż 10 dni.

Wszyscy podróżni w wieku od 16 lat wjeżdżający do Omanu, muszą poddać się testowi PCR po przylocie na lotnisku. Stanowiska do pobierania wymazów znajdują się za kontrolą imigracyjną, a przed halą odbioru bagażu. Po wykonaniu testu na covid-19 można odebrać swój bagaż i w pokoju hotelowym zaczekać na wynik testu. Wyniki testu PCR są dostępne do 24 godzin za pośrednictwem aplikacji Tarassud+ lub na stronie: https://covid19.emushrif.om/traveler/login.

W przypadku pozytywnego wyniku testu podróżny musi poddać się ścisłej samoizolacji w swoim zarezerwowanym pokoju hotelowym przez 14 dni. Każdy podróżny jest zobowiązany posiadać ubezpieczenie, które zakresem ochrony obejmuje ryzyka związane z COVID-19 przez okres co najmniej jednego miesiąca.

Na lotnisku w Omanie należy okazać dokument podróży potwierdzający rezerwację hotelu oraz rezerwację lotu powrotnego. Konieczne jest okazanie uzupełnionego Formularza Rejestracji Podróżnego (TRF) wraz z potwierdzeniem wniesienia opłaty w wysokości OMR 25, czyli około 240 PLN. Ważne jest aby zachować kopię dowodu zapłaty, ponieważ trzeba ją okazać przy kontroli imigracyjnej wraz z dokumentem podróży.

Podczas wypełniania TRF konieczne jest podanie omańskiego numeru telefonu (zaleca się podanie numeru rezydenta - szczegóły u doradców) w celach kontaktowych na wypadek pozytywnego wyniku testu.

Każdy podróżny ma obowiązek pobrać i zainstalować aplikację Tarassud+, która jest dostępna za pośrednictwem Android Play Store lub Apple App Store.

Źródło: https://www.itaka.pl

Następny artykuł