Góry zimą
Źródło: Obraz nervosa22 z Pixabay

Czy można w Turcji jeździć na nartach? Zdecydowanie tak, na dodatek w pięknej Kapadocji!

26 Listopada 2020

Czy marzyłeś kiedyś o stokach narciarskich w Turcji? Czy próbowałeś jazdy na wulkanie? Turcja kojarzy się tylko z ofertą letnią i wypoczynkiem nad morzem. Nie wszyscy wiedzą, że w samym sercu Kapadocji są dostępne ośrodki narciarskie, świetnie przygotowane trasy i fantastyczne szaleństwo na białym puchu…

Koniecznie trzeba odkryć miejscowość Erciyes - jeden z najlepszych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Turcji.

ERCIYES

Region ten to prawie 102 km tras (w tym 55 km tras ratrakowanych) o zróżnicowanym stopniu trudności. Erciyes to również najwyższy wulkan Kapadocji – 3916 m n.p.m. Na szczycie wulkanu można podziwiać niesamowity widok na Morze Czarne na północy i Morze Śródziemne na południu. Tereny narciarskie znajdują się na wysokości od 2100 do 3360 m n.p.m. a profesjonalni instruktorzy Snow Academia Ski School uczą jazdy na nartach i snowboardzie wszystkich chętnych. Szkoła zapewnia zajęcia grupowe i lekcje indywidualne dla osób w każdym wieku.

KAPADOCJA

Żelaznym punkt programu każdej wycieczki do Turcji jest Kapadocja. Wyjątkowa struktura baśniowej krainy ze skalnymi kominami, w których ludzie drążyli domy i świątynie, jest punktem obowiązkowym dla wielu turystów. Warto wybrać się na jeden dzień na wycieczkę po Kapadocji, spojrzeć na niesamowitą krainę i skusić się na lot balonem w wyjątkowej scenerii.

KAYSERI

Podczas pobytu w tym regionie koniecznie trzeba odwiedzić Kayseri - jedno z najstarszych miast Anatolii, położone u podnóża wulkanu Erciyes, miasto zachęca zabytkami pamiętającymi okres bizantyjski i na pewno spodobają się one każdemu, kto chce aktywne spędzić czas także poza stokiem narciarskim.

Sezon narciarski rozpoczyna się w grudniu i kończy w kwietniu, każdy może spróbować tu narciarskiej przygody. Znajdziemy tu mnóstwo tras o zróżnicowanym stopniu trudności, dla osób z różnymi umiejętnościami. Stoki są znakomicie przygotowane, widoki piękne i nie bez powodu miejsce to uznawane jest za istny raj dla narciarzy i snowboardzistów...

Po szaleństwie na stoku można odpocząć w pobliskich kawiarniach i restauracjach, które serwują lokalne smakołyki, np. typowe dla tego regionu kiełbaski, nadziewane pierożki, chleb przekładany warstwowo z warzywno-mięsnym farszem.

Ofertę wypoczynku w tym regionie proponuje Biuro Podróży Itaka. W każdym salonie sprzedaży doradcy chętnie pomogą wybrać najlepszą ofertę dla każdego.

Źródło: Materiały Biura Podróży Itaka

Następny artykuł