W podróży
Źródło: Obraz TheDigitalWay z Pixabay

Czy dobrym pomysłem są wczasy w Chorwacji i podróż własnym samochodem?

30 Listopada 2020

Lubisz organizować swoje wakacje samodzielnie? Czy boisz się podróżować w chmurach a jednocześnie potrzebujesz pięknej i gwarantowanej pogody, pięknych widoków, ciepłej wody i palm? Nic prostszego! Wsiadamy do Samochodu i ruszamy w drogę na wczasy do pięknej Chorwacji.

Myśląc o nadchodzących wakacjach musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw, które są nierozłączną częścią udanego wypoczynku podczas upragnionych wczasów w magicznej Chorwacji.

ChorwacjaChorwacja
Obraz Ivan Ivankovic z Pixabay

Trasa podróży

Wybierając się do Chorwacji musimy opracować i zaplanować podróż samodzielnie. Musimy sami wyznaczyć trasę przejazdu, ilość przystanków, zadbać o winiety na autostrady. Podróż powinna być dobrze przemyślana i zaplanowana - szczególnie wyznaczenie godziny wyjazdu i obliczenie czasu jaki potrzebujemy aby dotrzeć na miejsce. Należy pamiętać, że autostrady w Chorwacji położone są w górach i w okresie wakacyjnym temperatury na autostradach mogą wynosić nawet 40 stopni Celsjusza. Jeżeli podróżujemy z małymi dziećmi to musimy zapewnić im komfort podczas przejazdu: fotelik, kanapki, gry, gdyż przejazd samochodem trwa kilkanaście godzin.

Zakwaterowanie

Chorwacja to kraj, do którego jedziemy przede wszystkim dla jego walorów krajobrazowych. Dużych i typowo turystycznych hoteli jest niewiele, mieszkańcy cenią wypoczynek kameralny i spokojny. W ofercie jest ogromna ilość apartamentów, willi i mieszkań do wynajęcia. Znajdziemy w Chorwacji małe i kameralne hoteliki, gdzie klientów goszczą właściciele dokonując wszelkich starań aby goście czuli się jak w domu. Osoby lubiące wypoczywać w hotelach znajdą również miejsce dla siebie. Hotele oferują wysoki standard obsługi i serwis na wysokim poziomie. Hotele te często posiadają małe baseny, ponieważ hotele są zbudowane na zboczu góry i ukształtowanie terenu nie pozwala na budowę większych i bardziej okazałych basenów. Mieszkańcy Chorwacji cenią sobie wypoczynek na plaży i baseny niekoniecznie są budowane.

Plaża w ChorwacjiPlaża w Chorwacji
Obraz _Artemis_ z Pixabay

Wyżywienie

Chorwacka kuchnia jest oparta na owocach morza i koniecznie trzeba spróbować lokalnych specjałów w licznych restauracjach położonych blisko morza. Chorwacja to też kraj produkujący pyszne lokalne wino, warte spróbowania podczas kolacji. Klienci jadący do Chorwacji najczęściej wybierają ofertę mieszkań bez wyżywienia lub z samym śniadaniem, specjalnie aby próbować lokalnej kuchni lub korzystać z aneksów kuchennych i często organizują posiłki we własnym zakresie. Najrzadziej w Chorwacji klienci wybierają ofertę wyżywienia ALL, która jest do wyboru w ofercie wielu hoteli.

Ubezpieczenie

Wybierając się za granicę koniecznie trzeba pamiętać o ubezpieczeniu zdrowotnym i wypadkowym. Wybierając podróż własnym samochodem obowiązkowo trzeba również pamiętać o ubezpieczeniu samochodu od wszelkich drogowych zdarzeń. Wybierając wczasy z biurem podróży podstawowe ubezpieczenie jest już w cenie a podróżny może wybrać ewentualne wyższe pakiety ubezpieczenia.

Chorwacja TrogirChorwacja Trogir
Obraz neufal54 z Pixabay

Jadąc do Chorwacji pamiętajmy, że Chorwacja to przede wszystkim cudowne widoki, niesamowite i różnorodne plaże, ciepłe i turkusowe wody Morza Adriatyckiego oraz góry wpadające do morza. Widoki te razem z kameralnymi miasteczkami i wspaniałą kuchnią wprawiają w zachwyt absolutnie każdego a leniwy wypoczynek jest zawsze udany. Chorwacja oferuje wiele zabytkowych i pięknych miejsc, zatem będąc na wakacjach polecamy zobaczyć niektóre z nich a może i wszystkie. Biura podróży oferują bogata ofertę apartamentów i willi do wynajęcia oraz pokoi w mniejszych i większych hotelach a doświadczeni doradcy wakacyjni chętnie przedstawią wszystkie szczegóły wyboru danej oferty. Pracownikom biur uda się wybrać odpowiednie miejsce na wakacje dla każdego.

Następny artykuł