Samolot
Źródło: Obraz torben7400 z Pixabay

Covid-19 Ważne zmiany w sprawie kwarantanny dla powracających do Polski

27 Stycznia 2021

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22 stycznia 2021 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w życie weszło 23.02.2021 roku.

Rząd zwalnia z obowiązku odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy osoby, które poświadczą swój stan zdrowia negatywnym wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Badanie musi być wykonane w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy, licząc od momentu uzyskania wyniku testu.

O zniesienie kwarantanny zabiegały Polska Izba Turystyki i Turystyczna Organizacja Otwarta. Ta ostatnia umieściła ten postulat na liście istotnych dla branży postulatów, który przesłała w tym tygodniu do premiera Mateusza Morawieckiego. Branży turystycznej bardzo zależało na zniesieniu kwarantanny ponieważ, jest ona ogromnym utrudnieniem dla turystów, co znacząco wpływa na sprzedaż wycieczek zagranicznych.

Branży turystycznej bardziej chodziło o zamianę kwarantanny na możliwość przedstawienia wyniku testu przeprowadzonego już po powrocie do kraju. Taki test zastępowałby kwarantannę. Możliwość okazania testu zrobionego za granicą, przed powrotem do Polski, trudno uznać nawet za rozwiązanie połowiczne.

Jest to bardziej ułatwienie dla polskich związków sportowych, członków sztabu szkoleniowego czy sędziów sportowych, a także dla osób mieszkających za granicą i wybierający się z wizytą do Polski.

Źródło: www.turystyka.pl

Następny artykuł