Wieża Eiffla Paryż Miasto
Źródło: Obraz Walkerssk z Pixabay

COVID-19 Francja - nowe obostrzenia od piątku

29 Października 2020

We Francji od piątku wraca pełny lockdown. Od 30.10.2020 - Francja znów zamyka swoich obywateli.

Jeśli się wybieracie do Francji- zapoznajcie się z obostrzeniami jakie tam panują.

Dwa tygodnie temu z powodu wzrostu zakażeń Francja wprowadziła w większych miastach nocne godziny policyjne. We wczorajszym orędziu prezydent Emmanuel Macron ogłosił lockdown. Powrót do sytuacji z marca.

Jeśli nie jest to konieczne obywatele nie mogą opuszczać swojego miejsca zamieszkania. Za wyjątkiem wyjazdów do pracy, której nie da się wykonywać zdalnie, wyjścia na zakupy, spacer koło domu czy też wizyty u lekarza. Każdy obywatel chcąc opuścić dom musi posiadać wypełnioną deklarację dokładnie opisaną w jakim celu i gdzie się wybiera. Jeśli nie będzie posiadał odpowiedniego dokumentu, będzie karany grzywną. Szkoły i przedszkola na ta chwilę pozostają otwarte, natomiast będą działać pod jeszcze większym reżymem sanitarnym.

Władze podają, że we Francji łącznie od 01 maca br. liczba zakażeń przekroczyła już 1,2 mln. natomiast do połowy listopada około 9 tys. pacjentów będzie na intensywnej terapii. "Jeśli w brutalny sposób nie zahamujemy dziś infekcji nasze szpitale zostaną bardzo szybko przepełnione- powiedziała w orędziu prezydent Macron.

Pełny lockdown potrwać ma do 1 grudnia.

Żródło: Materiały pobrane ze strony www.wyborcza.pl

Następny artykuł