Chorwacja, Trogir
Źródło: Obraz neufal54 z Pixabay

Chorwacja złagodzi obostrzenia dla podróżnych przed sezonem letnim

1 Kwietnia 2021

Chorwacja zapowiedziała, że złagodzi restrykcje dla zagranicznych turystów przed startem sezonu letniego co umożliwi wypoczynek podczas wakacji. Osoby niezaszczepione będą mogły przekroczyć granicę bez konieczności odbycia kwarantanny po okazaniu negatywnego wyniku szybkiego testu antygenowego. Na dzień dzisiejszy wymagany jest tylko wynik negatywny testu PCR.

Chorwacja jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych. Jednak aby pojechać do tego kraju i uniknąć kwarantanny, konieczne jest na dzień dzisiejszy wykonanie testu PCR na koronawirusa, nie wcześniej niż na 48 godzin testu przed podróżą.

Minister spraw wewnętrznych Chorwacji - Davor Bozinovic zapowiedział, że już wkrótce Chorwacja będzie akceptowała przy wjeździe także negatywne wyniki testów antygenowych od turystów. Informację tę potwierdziło również tamtejsze ministerstwo sportu i turystyki. Testy antygenowe są dużo tańsze niż testy PCR na koronawirusa. Testy antygenowe zaczynają się od kwoty 100 złotych, a testy PCR kosztują nawet 500 złotych.

Dokładna data wprowadzenia nowych regulacji nie jest jeszcze znana, jednak jak informuje „Poslovni Dnevnik” zmian można spodziewać się już na początku kwietnia. Jednak bardziej prawdopodobne będzie wprowadzenie tych zmian bliżej startu sezonu wakacyjnego - w maju lub czerwcu.

Deklaracja taka zmniejsza szanse na to, że Chorwacja wpuści turystów bez żadnych testów, jak miało to miejsce w zeszłym roku. Bez żadnych ograniczeń będą mogły wjeżdżać do kraju jedynie osoby zaszczepione przeciw SARS-CoV-2.

Chorwacja na razie nie podała żadnej liczby turystów, którą chciałaby przyciągnąć do siebie w tym roku. Kilka dni temu ruszyła jednak duża kampania „Safe stay in Croatia”. Przyłączyło się do niej ponad 10 tysięcy firm turystycznych. Akcja ma na celu wspomagać egzekwowania reżimu sanitarnego i specjalnego protokołu, dzięki któremu pobyt ma być bezpieczny dla każdego.

Źródło: Fly4Free

Następny artykuł