Chorwacja wodospad
Źródło: Obraz Ivan Ivankovic z Pixabay

Nowe zasady wjazdu do Chorwacji od 1 lipca

1 Lipca 2021

Chorwacja od 1 lipca zaostrzyła zasady wjazdu. Aktualne warunki podróżowania do Chorwacji na wakacje 2021 zakładają wjazd z paszportem covidowym.

Zasady wjazdu do Chorwacji dla turystów

Chorwacja zmienia zasady wjazdu dla turystów. Od 1 lipca będą oni musieli okazać unijny certyfikat COVID, czyli indywidualne zaświadczenie potwierdzające przyjęcie szczepienia na COVID, posiadanie negatywnego wyniku testu PCR lub bycie ozdrowieńcem. Wyjazd do Chorwacji na wakacje 2021 należy więc poprzedzić pobraniem unijnego certyfikatu COVID z indywidualnego konta IKP.

Zmiana zasad wjazdu do Chorwacji od 1 lipca

Nowe zasady wjazdu do Chorwacji zakładają jednak możliwość wyjazdu na wakacje dla osób nie posiadających paszportu covidowego.

Tacy turyści zobowiązanie są przy wjeździe do kraju przedstawić negatywny wynik testu PCR, wykonanego nie dalej niż 72 godziny wcześniej lub szybkiego testu antygenowego, który znajduje się na liście testów zaakceptowanych przez kraje Unii Europejskiej, nie starszego niż 48 godzin.

Aktualne warunki podróżowania do Chorwacji dla osób zaszczepionych wyglądają następująco :

  • osoby zaszczepione 1 dawką szczepionki Pfizer, Moderna lub Gamaleja Sputnik V mogą wjechać do Chorwacji w czasie przynajmniej 22 dni i najdalej 42 dni od jej przyjęcia,
  • dla osób zaszczepionych szczepionką AstraZeneca czas ten wynosi odpowiednio 22 dni oraz 84 dni od 1 dawki.

Chorwacja zmienia też warunki wjazdu dla ozdrowieńców. Muszą oni okazać potwierdzenie przejścia COVID-19 i szczepienia 1 dawką w czasie 6 miesięcy od choroby i mniej niż na 210 dni przed wjazdem do Chorwacji.

Osoby, które przeszły COVID-19 w czasie poprzednich 6 miesięcy, muszą okazać zaświadczenie o tym lub negatywny wynik testu antygenowego albo PCR, wykonanego najdalej na 180 dni, minimum na 11 dni przed przyjazdem.

Nowe zasady wjazdu do Chorwacji zakładają, że dzieci do 12 roku życia podróżujące z osobą dorosłą posiadającą unijny paszport covidowy lub spełniającą opisane warunki są zwolnione z testu.

Warunki wjazdu do Chorwacji i kwarantanna

Wszyscy pozostali turyści przyjeżdżający na wakacje w Chorwacji latem 2021 muszą poddać się 10 dniowej kwarantannie, z możliwością skrócenia po uzyskaniu negatywnego wyniku testu antygenowego lub PCR wykonanego na miejscu w Chorwacji.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł