coronavirus-5185259_1920
Źródło: Obraz Javier del Campo z Pixabay

Biura podróży zapłacą klientom za testy wykonane na lotnisku w Egipcie!

4 Września 2020

Klienci Itaki i Rainbow wypoczywający w Egipcie nie będą musieli płacić za badania na obecność Covid-19, wykonane po przylocie do Egiptu.

Itaka

Dla wylotów do końca września br. badanie na obecność Covid-19, wykonane na lotnisku w Egipcie. odbywa się na koszt B.P. Itaka. Proces badania będzie realizowany bezgotówkowo, Klienci nie będą musieli za nie płacić.

Wczoraj w Hurghadzie wylądował samolot z pierwszym turnusem wrześniowym Biura Podróży Itaka. Z relacji rezydentki biura Uli wynika, że sama procedura wykonania testu na obecność Covid-19 nie jest uciążliwa więc nie ma się czego obawiać. „Klienci, którzy mieli wynik testu PCR wykonanego w Polsce, odjechali jako pierwsi i nie czekali na nikogo. Po wylądowaniu klienci zostali od razu skierowani do badania (w ciągu 10 min przebadano 26 osób). Transfer do hotelu i zakwaterowanie odbywało się w maseczkach - potem nie były już wymagane. W piątek do godziny 14:00 będą wyniki (będą się kontaktować tylko z osobami z wynikiem pozytywnym). Wszyscy otrzymają je na piśmie. Nie było problemów i uważam, że naprawdę sprawnie to poszło, jak zwykły przylot" - pisze.

Rainbow

Biuro Podróży Rainbow również ogłosiło dzisiaj, że pokrywa koszty testów klientom aż do końca sezonu letniego w październiku. Koszt badania w całości pokryje biuro Rainbow wraz z lokalnym kontrahentem. Dla Klientów badania te będą zupełnie bezpłatne i nie będą wymagały płacenia jakichkolwiek sum na miejscu na lotnisku. Klienci będą ujęci w specjalnych listach pasażerów, dla których testy będą odbywać się bezgotówkowo.

Bez wiz do końca sezonu letniego

Przypominamy również, że rząd egipski zawiesił obowiązek wizowy dla przylatujących czarterami turystów do 31 października 2020 włącznie.

Dlatego jeśli ktoś jeszcze waha się czy polecieć teraz do kraju faraonów, może taka polityka wychodząca naprzeciw oczekiwaniom klientów biura ułatwi mu podjęcie decyzji!

Następny artykuł