Samolot na niebie
Źródło: Obraz Free-Photos z Pixabay

Bezpłatna zmiana biletu przedłużona przez LOT

3 Sierpnia 2021

Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużają termin na możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji lotów do końca października 2021 roku.

Bez opłat za zmianę lotu

Polskie Linie Lotnicze LOT umożliwiły zmiany w rezerwacjach bez dodatkowych opłat od września 2020 roku jako jeden z pierwszych przewoźników na świecie. Teraz opcja zmiany biletów bez opłat zostaje przedłużona. Możliwość elastycznego zarządzania podróżą z LOT i dokonania bezpłatnych zmian w rezerwacji ma każdy, kto zakupi bilet do końca października 2021 roku.

Bezpłatna zmiana rezerwacji w PLL LOT

Rzecznik prasowy LOT powiedział, że linia lotnicza zdaje sobie sprawę z faktu, że udana delegacja służbowa czy wypoczynek rozpoczynają się od zaplanowania podróży bez problemów. Dlatego największy Polski przewoźnik przedłuża opcję elastycznego zarządzania rezerwacją, biletami i lotami do czasu obowiązywania letniego rozkładu lotów.

PLL LOT oprócz zmiany biletu bez opłat wprowadził w czasie pandemii także inne udogodnienia dla swoich pasażerów. Wciąż można przedłużać czas ważności voucherów do 2 lat od daty wystawienia. Nowy lot można wybrać z całej siatki połączeń, która będzie dostępna przez następne 12 miesięcy.

Bezpłatna zmiana biletu

Opcja zmiana lotu bez opłat obejmuje bilety na wszystkie połączenia z rozkładu LOT, które zakupione będą do 31 października 2021 roku. Liczy się data zakupu biletu, zmiany lotu można dokonać po tym terminie.

Pasażerowie mogą bezpłatnie zmieniać kierunek czy datę podróży na wszystkie dostępne w LOT połączenia krajowe oraz średniego i dalekiego zasięgu. Dotyczy to też wszystkich taryf LOT, także najtańszej SAVER. Ilość zmian rezerwacji w ramach dostępnego rozkładu lotów jest nielimitowana. Ewentualne dopłaty mogą wystąpić jedynie przy niedostępnej taryfie z oryginalnej rezerwacji i różnicy w cenie biletu.

Udogodnienie dla pasażerów PLL LOT to też fakt, że przu zmianie samej daty podróży mogą modyfikować ją sami na stronie LOT.com w zakładce „Zarządzaj rezerwacją”. Zmiana kierunku podróży powinna być dokonana za pomocą LOT Contact Center lub w Biurze podróży gdzie zakupiono bilet.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł