flag-of-turkey-3036191_1920
Źródło: Obraz www_slon_pics z Pixabay

Bezpieczne wakacje w Turcji- szczepienia pracowników branży turystycznej

10 Kwietnia 2021

Turcja rozpoczęła kompleksowe szczepienia pracowników związanych z turystyką i chce zdążyć przed wakacjami.

Wypoczynek w Turcji w pandemii

Ministerstwo Kultury i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia oraz Agencja Promocji i Rozwoju Turystyki Turcji rozpoczęli szczepienia pracowników branży turystycznej. Dokładane są starania, żeby cały personel został zaszczepiony przed rozpoczęciem sezonu letniego 2021. Dotyczy to pracowników lotnisk, linii lotniczych, biur podróży, obiektów noclegowych oraz przewodników.

Prace nad szybkim włączeniem pracowników branży turystycznej do programu szczepień mają zapewnić przez cały rok dostęp do usług turystycznych. Przewiduje się zwiększenie zainteresowania na podróże do Turcji, więc pracownicy turystyki są traktowani priorytetowo.

Bezpieczna turystyka

Program szczepień jest elementem “Programu Certyfikacji Bezpiecznej Turystyki”, który powstał w celu zachęcenia zagranicznych turystów do przyjazdu. Żeby wakacje w Turcji były dla turystów spokojniejsze, program ma zapewnić ochronę zdrowia i bezpieczeństwo mieszkańcom oraz pracownikom branży turystycznej.

Turecki program jest jednym z pierwszych na świecie i osiągających najlepsze wyniki. Od rozpoczęcia w czerwcu 2020 roku „Programu Certyfikacji Bezpiecznej Turystyki”, Turcja wprowadziła rygorystyczne wymogi dotyczące ochrony zdrowia i bezpieczeństwa.

Certyfikaty bezpieczeństwa

Turcja w ramach walki z COVID-19 chce wzmocnić pozycję kraju, jako jednego z najbezpieczniejszych kierunków turystycznych na świecie.

Żeby wakacje w Turcji były jeszcze bezpieczniejsze, program został poszerzony o obowiązek posiadania certyfikatów dla obiektów noclegowych z 30 lub więcej pokojami. Taki certyfikat otrzymało już 8 000 obiektów.

Turcja podejmuje działania, żeby zapewnić sobie miano jednego z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych w sezonie 2021. Bezpieczne podróżowanie ma być opcją na udany wypoczynek w Turcji.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł