Plitvice Jeziora
Źródło: Obraz Free-Photos z Pixabay

Bezpieczne wakacje w Chorwacji

1 Marca 2021

Ministerstwa Turystyki i Sportu Chorwacji stworzyło platformę Safe stay in Croatia z informacjami o obiektach turystycznych oznaczonych specjalnym certyfikatem. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na wakacjach w Chorwacji.

Certyfikaty dotyczące protokołów bezpieczeństwa

Projekt powstał we współpracy z Radą ds. Odbudowy i Rozwoju Turystyki. Minister turystyki i sportu Nikolina Brnjac powiedziała, że „podczas przygotowań do tegorocznego sezonu turystycznego, na który niestety nadal ma wpływ pandemia, to właśnie bezpieczeństwo oraz zdrowie gości i naszych obywateli postawiliśmy na pierwszym miejscu.”
Ministerstwo we współpracy z Radą przyznaje certyfikaty dotyczące protokołów bezpieczeństwa obiektom noclegowym, firmom transportowym, kierunkom, atrakcjom i przewodnikom turystycznym oraz punktom gastronomicznym. Dotyczy to także portów, biur podróży, centrów informacji oraz sportu i rekreacji.
Warunkiem jest zachowywanie standardów dotyczących ochrony zdrowia i higieny zgodnych z wytycznymi Światowej Rady Podróży i Turystyki oraz Chorwackiego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Bezpieczne wakacje w Chorwacji

Wakacje w Chorwacji to popularny kierunek turystyczny, choć obecnie obowiązuje tam bardzo dużo restrykcyjnych obostrzeń. Jeśli jednak wybieramy wypoczynek w Chorwacji, warto sprawdzić, gdzie przestrzegane są standardy oraz zalecane środki bezpieczeństwa zdrowotnego i epidemiologicznego.

Safe stay in Croatia

Na rządowej platformie Safe stay in Croatia można znaleźć punkty oznaczone certyfikatami, które są także umieszczane w widocznych miejscach na obiektach.

Źródła : www.wiadomosciturystyczne.pl, www.safestayincroatia.hr/pl

Następny artykuł