Plaża nad Bałtykiem
Źródło: Obraz Jerzy Górecki z Pixabay

Akcja Odkłamujemy Bałtyk w Mielnie

23 Lipca 2021

Kiedy w 2020 roku pojawiły się przekazy medialne atakujące w różny sposób wypoczynek nad Bałtykiem, Gmina Mielno jako pierwsza się temu sprzeciwiła tworząc akcję #OdkłamujemyBałtyk.

Wakacje nad Morzem Bałtyckim

Akcja Odkłamujemy Bałtyk propagowana przez Mielno ma w tym roku drugą edycję, którą można obserwować między innymi w mediach społecznościowych. Przedstawiciele mieleńskiego magistratu uważają, że niektóre informacje pojawiające się w mediach każdego roku przed sezonem i podczas lata są dla polskiego wybrzeża krzywdzące. Newsy podają, że na wakacje nad Morzem Bałtyckim stać tylko bogaczy, w morzu czyhają rekiny i mięsożerne bakterie. Akcja #OdkłamujemyBałtyk ma na celu przeciwstawienie się tym przekazom i ukazanie jak jest w rzeczywistości.

Władze Mielna zauważają, że w zeszłym roku w mediach pojawiły się informacje o rzekomo występujących w Bałtyku niebezpiecznych dla ludzi bakteriach przecinkowca, nazwanych mięsożernymi bakteriami. Według Mielna nie było to zgodne z rzeczywistością, w tym roku jest podobnie, tylko turystów straszy się sinicami, a nawet rekinami w Bałtyku. Władze w mediach społecznościowych udowadniały, że w Gminie Mielno sinice wystąpiły kilkanaście lat temu i zasadniczo nie są dla Mielna zagrożeniem.

Czy nad Morzem jest drogo

Władze Gminy Mielno przytaczają nagłówki, gdzie są informacje, że ceny nad Bałtykiem są tak wysokie, że na urlop nad Morzem stać tylko najbogatszych. Publikowane były tak zwane paragony grozy, burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała powiedziała, że nie można się temu biernie przyglądać. Pani Burmistrz uważa, że każdy wybiera lokal z cenami jakie mu odpowiadają, a Gmina Mielno oferuje zarówno drogie restauracje, jak i możliwość zjedzenia taniego i pysznego posiłku. Sektor gastronomii jest tu bardzo rozbudowany i zróżnicowany, właściciele walczą o klientów jakością i jak najniższą ceną.

Akcja Odkłamujemy Bałtyk

Mielno kontynuuje akcję #OdkłamujemyBałtyk, a odzew turystów tak jak w zeszłym roku jest duży i większość komentarzy w mediach społecznościowych popiera słuszność inicjatywy. Ludzie umieszczają też zdjęcia paragonów z konkretnymi, przyzwoitymi kwotami. Również władze Mielna wraz z Ekowspólnotą Lokalną Organizacją Turystyczną zamieszczają zdjęcia z cenami różnych dań w restauracjach w Mielnie.

Przedsiębiorcy z Mielna i okolic w większości uważają, że nieprzypadkowo krzywdzące informacje o wakacjach nad Bałtykiem pojawiają się przed oraz w trakcie wakacji, i że nagonka na polskie morze ma przekonać turystów do wakacji za granicą.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł