Motyl, stokrotka
Źródło: Obraz Couleur z Pixabay

Bagna Błędowskie - wycieczka rodzinna

21 Stycznia 2021

Bagna Błędowskie - kładki drewniane, mnóstwo zieleni, lasy i bagna. Wycieczka rodzinna.

Bagna Błędowskie położone są w Dolinie Białej Przemszy. Przez Dolinę biegnie ścieżka dydaktyczna składająca się z 10 przystanków.

Ścieżka biegnie wzdłuż Doliny białej Przemszy. Pierwsze 6 km wiedzie przez Bagna Błędowskie, kolejne 9 km przez piaski Pustyni Błędowskiej.

Długość całej ścieżki to 15km, czas przejścia ścieżki to około 3,5 h.

Niestety ścieżka nie zatacza koła, więc musimy z powrotem wrócić w to samo miejsce, nie musimy przejść całej ścieżki możemy tylko jakiś jej fragment.

Zdjęcie z Obraz Simy27 z PixabayZdjęcie z Obraz Simy27 z Pixabay

Swoją wycieczkę najlepiej zacząć w miejscowości Błędów spod budynku Straży Pożarnej, gdzie spokojnie możemy zostawić swoje auto i wyruszyć na spacer.

Ubitą, szeroką drogą ruszamy w kierunku Doliny Białej Przemszy. Po przejściu przez mostek idziemy cały czas prosto, tuż przy Ścieżce płynie strumyk, gdzie na chwilkę możemy się zatrzymać.

Po kilku metrach dochodzimy do przystanku nr 9 ścieżki dydaktycznej, kawałek dalej napotykamy na szlaban, przechodzimy dalej i wreszcie napotykamy na drewniane kładki wybudowane ponad terenami podmokły. Przechodząc kładkami możemy podziwiać bagienną florę i faunę, oraz możemy napotkać na różne zwierzątka żyjące w na mokradłach.

Zdjecie z M W z PixabayZdjecie z M W z Pixabay

Gdy kładki się skończą idziemy parę metrów leśną piaszczystą ścieżką i dochodzimy do wieży widokowej, skąd rozprzestrzeniają się piękne widoki na pola i lasy.

Punkty widokowe to ostatni nasz cel, stąd udajemy się na parking.

Oczywiście można przejść cały szlak, może jednak innym razem uda nam się go przejść w całości. Wycieczkę uznaję za bardzo udaną, jeśli koś ma dosyć harmidru i codziennego gwaru, to znakomity pomysł na taki wypad rodzinny w fantastycznym towarzystwie z dala od miasta, wśród zieleni, lasu i śpiewu ptaków.

Następny artykuł