Mykonos
Źródło: Obraz Nicole Klesy z Pixabay

Greckie atrakcje turystyczne

15 Czerwca 2021

Grecja znana jest głównie z malowniczych wysp, niektóre jak Rodos czy Korfu są bardzo popularne. Na wakacje w Grecji warto jednak rozważyć nie mniej piękne, słabiej znane miejsca także na kontynencie.

Wakacje w Grecji

Grecja to atrakcyjny kierunek turystyczny, jest tam wiele wysp i miast, które są najczęściej wybierane na wypoczynek. Tymczasem są tam mniej znane, ale urokliwe miejsca, które także zachęcają urlopowiczów. Jakie są atrakcje turystyczne w Grecji i co warto zobaczyć?

Polskie Linie Lotnicze LOT na sezon lato 2021 proponują loty do 14 greckich portów, dzięki tak bogatej ofercie można wybrać się na wakacje w mniej popularne, ale równie piękne, atrakcyjne miejsca turystyczne w Grecji.

Kulturalna Kalamata

Kalamata w Zatoce Meseńskiej tętni życiem, po zakwalifikowaniu się do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2021 w hotelach i restauracjach wprowadzono nowe trendy.

Kalamata leży niedaleko od Aten, oferuje naturalne piękno z opcją wycieczek, ścieżki rowerowe, plaże w każdym stylu, promenady, aleje ze sklepami i urocze Stare Miasto oraz przystań dla statków wycieczkowych. Ekskluzywne wakacje w Grecji oferuje kompleks kurortowy „Costa Navarino”.

Wesołe Mykonos

Wyspa Mykonos to propozycja na wyjątkowe wakacje w Grecji. Należące do Wysp Cyklad Mykonos urzeka bielonymi budynkami i brukowanymi dróżkami. Mykonos tętni życiem nocnym niczym Ibiza, sławni artyści i didżeje występują tu podczas wielu imprez. Dla gości chcących się zrelaksować wyspy oferują też sporo spokojnych miejsc.

Romantyczna Chania

Następna grecka atrakcja turystyczna to Chania na Krecie z urokliwymi uliczkami i tawernami z greckim jedzeniem na romantyczne wieczory i spacery. Stary wenecki port z XVI wieczną latarnią też jest wart odwiedzenia, leży w dzielnicy pełnej starożytnej architektury. Spacery nad morzem i o zachodzie słońca to wyjątkowe przeżycia.

Kefalonia,i żółwie

Co jeszcze warto zobaczyć w Grecji? Mniej znana wyspa Kefalonia jest bardzo piękna i urokliwa. Główną atrakcją Kefalonii jest możliwość pływania nad żółwiami Karetta. Wyspa jest miejscem lęgowym tych dużych żółwi, pływają w wodach wielu tutejszych plaż, a pływanie z żółwiami i podziwianie ich zapewnia sporo emocji.

Spokojna Lefkada

Wyspa Lefkada lub Lefkas to wymarzone miejsce na spokojne wakacje w Grecji i ucieczkę od wakacyjnego tłumu. Leży 40 min, jazdy od portu lotniczego Preveza, po drodze znajduje się romantyczna willa dla dorosłych Gecko. Pokoje są duże, plan otwarty, basen elegancki, a widoki na morze spektakularne.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł