Dziecko i krówka
Źródło: Obraz ATDSPHOTO z Pixabay

Agroturystyka w Turcji - nowy pomysł na wakacje?

15 Stycznia 2021

W znanym regionie Turcji Egejskiej - Bodrum powstał pomysł zainwestowania funduszy i wyspecjalizowanie tego regionu w agroturystyczny obszar, z dostępem do wielu miejsc noclegowych dla wszystkich osób lubiących wypoczynek na łonie natury.

Agroturystyka

Władze regionu uważają, że kierunek rozwoju turystyki możne się zmieniać w najbliżej przyszłości i coraz więcej osób będzie chciało korzystać z wypoczynku w ciszy i spokoju. Czasy "Covidowe" przyczyniły się do większego zainteresowania przebywania z daleka od dużych skupisk ludzi i dlatego powstał pomysł rozwoju agroturystyki.

Turcja Riwiera Egejska Bodrum

Władze regionu Bodrum chcą stworzyć odpowiednie warunki dla rozwoju turystyki ekologicznej i wiejskiej. Rolnicy będą mogli ubiegać się o dotacje i bezpłatne grunty rolne oraz liczyć na fachowe porady dotyczące przygotowania noclegów dla osób chcących spędzić urlop w gospodarstwach agroturystycznych. Zgodnie z założeniami turyści będą mogli spędzać czas na polach uprawnych i w ogrodach gajowych, będą mogli korzystać z infrastruktury gospodarstwa.

Region Bodrum to nie tylko morze, plaża, słońce ale również przyroda, góry, rolnictwo i gastronomia oraz bogate tradycje rolnicze w tym regionie sięgające czasów starożytnych. Region ten słynie z uprawy roślin leczniczych, mandarynek, winorośli, od 3 000 lat jest tutaj produkowana oliwa z oliwek.

W poprzednich latach region ten przyjmował ok 1,5 miliona zagranicznych turystów rocznie generując duże przychody, obecny rok znacznie zmniejszył liczbę osób chcących wypocząć w Turcji. Rząd szacuje, że po epidemii kiedy to turystyka będzie się odradzać, dzięki nowym projektom agroturystycznym w ciągu 10-15 lat liczba turystów w regionie wzrośnie o milion.

Pozostaje nam cierpliwie oczekiwać na otwarcie obiektów agroturystycznych i samej turystyki, aby świat, który znaliśmy jak najszybciej powrócił.

Źródło: www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł