Alpaki agroturystyka
Źródło: Obraz Kasjan Farbisz z Pixabay

Wakacje w Polsce – agro break nowy trend w podróżach

23 Sierpnia 2021

Portal Nocowanie.pl zauważył zmieniającą się tendencję co do formy wypoczynku Polaków. Popularnością cieszą się wakacje w gospodarstwach agroturystycznych, wypady do mniejszych miasteczek i ustronnych miejsc.

Gdzie jechać na wakacje w Polsce

Jak zauważa portal Nocowanie.pl, agro break to nowy trend w krajowych podróżach. Polacy chętnie i tłumnie odwiedzali popularne regiony i wybierali się na krótki urlop w dużych miastach. Okazuje się, że city break jest stopniowo wypierany przez agro break. Turyści na wypoczynek czy weekendowe wypady wybierają mniejsze miasteczka i wioski, a także gospodarstwa agroturystyczne i miejsca ustronne. Często są to rejony w atrakcyjnej lokalizacji.

Prawdopodobnie wpływ na to ma pandemia i chęć unikania zatłoczonych miejsc. Oczywiście topowe kierunki jak góry i morze nadal cieszą się popularnością, ale coraz większą również mniejsze miasteczka i wioski, a więc agro break. Gdzie zatem jechać na wakacje w Polsce?

Agro break - nowy trend w podróżach krajowych

Znane krajowe kierunki turystyczne już od dłuższego czasu cieszą się popularnością. Krótkie wypady w ustronne miejsca, do małych miasteczek czy agroturystyka zaczynają jednak zastępować city break. Polacy zdaniem portalu będą szukać atrakcji najchętniej w promieniu kilkunastu kilometrów, gdzie szybko dotrą i dojazd nie zabierze zbyt wiele czasu.

Nie zmienia to faktu, że w przypadku agro breaku popularne kierunki turystyczne to Warmia i Mazury oraz Kaszuby. Giżycko czy Mikołajki wciąż są topowymi miejscowościami turystycznymi. Polscy wczasowicze jednak zaczynają coraz chętniej odkrywać okoliczne atrakcje także w mniej znanych oraz mniejszych miejscowościach i wioskach.

Agroturystyka

Szczególnym zainteresowaniem Polaków jako miejsce na wakacje w kraju cieszą się właśnie gospodarstwa agroturystyczne. Portal Nocowanie.pl radzi, żeby reklamując takie usługi podawać informacje dotyczące położenia i dojazdu, ale też wskazać lokalne atrakcje w najbliższej okolicy. Jedną z najważniejszych kwestii, na którą zwracają uwagę wczasowicze, jest również poinformowanie o procedurach bezpieczeństwa.

Właściciele gospodarstw agroturystycznych powinni też pomyśleć o zapewnieniu gościom atrakcji w samym gospodarstwie. Turyści wybierając wakacje w Polsce w formie agro break cenią sobie możliwość spróbowania miejscowych, lokalnych potraw i przysmaków. Lubią też poznawać codzienne życie na wsi i w gospodarstwie. Może to być wspólne karmienie zwierząt domowych, wypad na grzyby, wspólne wędkowanie czy grillowanie.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł